+48.505429905

Wibratory do betonu

wibrator do betonuWibratory do betonu dystrybuowane przez naszą firmę charakteryzuję się wysokimi parametrami jakości i dużą żywotnością. W ofercie posiadamy wibratory do betonu takich marek, jak Dynamić i Enar. W naszym sklepie, w ciągłej sprzedaży, dostępnych jest kilkadziesiąt modeli wibratorów buławowych i kilkanaście modeli wibratorów przyczepnych.

Wibratory przyczepne

Wibratory przyczepne (zwane również wibratorami zewnętrznymi lub elektrowibratorami) zbudowane są z silnika elektrycznego umieszczonego na wale, do którego mimośrodowo przytwierdzone są masy niewyważone. Takie wibratory mocowane są do szalunku lub stołu wibracyjnego z formą, w której wykonuje się prefabrykaty betonowe. Stosuje się w nich silniki elektryczne jedno- i trójfazowe. Wibratory przyczepne przy niewielkiej masie własnej charakteryzują się wysoką wydajnością. W ofercie firmy PRO-MASZ znajdziecie szeroką gamę wibratorów przyczepnych o sile odśrodkowej od 600 do 15000 N. Wszystkie produkty posiadają wytrzymałą aluminiową lub żeliwną obudowę i wyposażone są w wysokiej jakości łożyska. Posiadają one regulowane mimośrody w celu umożliwienia wyboru odpowiedniej mocy. Silniki elektryczne stosowane w wibratorach przyczepnych wykonane są z materiałów zwiększających wydajność i zmniejszjących temperaturę pracy urządzenia.

Wibratory buławowe

W przypadku wibratorów buławowych (zwanych również wgłębnymi lub pogrążalnymi) wibracja betonu odbywa się poprzez zanurzenie buławy w masę mieszanki betonowej. Ma to na celu zwiększenie gęstości objętościowej betonu, poprzez usunięcie z mieszanki betonowej powietrza, a niekiedy również nadmiaru wody.

W ofercie firmy PRO-MASZ znajdziecie:

Obecnie najczęściej stosowane są wibratory częstotliwościowe. Kompletne urządzenie składa się z buławy wibracyjnej z przewodem ochronnym oraz przetwornicy z włącznikiem w osłonie i przewodem elektrycznym. Buława podłączona jest do przetwornicy poprzez gniazdo z gwintowaną nakrętką, co podczas pracy daje możliwość wymiany buławy na inną średnicę.

Zaletą urządzeń oferowanych przez naszą firmę jest wysoki standard bezpieczeństwa - inteligentna elektronika zabezpiecza operatora i sprzęt przed prądem uszkodzeniowym, przepięciem, zwarciem doziemnym i przebiciem. Dzięki elastyczności elektroniki, w którą wyposażono nasze urządzenia możliwe jest podłączanie do agregatu prądotwórczego, ponieważ elektronika toleruje duże wahania napięcia wejściowego, co pozwala na sprawne funkcjonowanie wibratora i stabilne obroty. Warto również wspomnieć, że hartowana rura buławy jest odporna na zużycie i uszkodzenia.

Nasza oferta obejmuje kilkadziesiąt pozycji wibratorów oraz akcesoriów do nich: buław, wałków giętkich, napędów spalinowych i elektrycznych, takich marek jak Enar, czy Weber.