+48.505429905

Zagęszczarki gruntu

zagęszczarka gruntuZagęszczarki gruntu stanowią jedną z najważniejszych pozycji w ofercie firmy PRO-MASZ. Specjalizujemy się w produkcji i dystrybucji zagęszczarek takich renomowanych marek jak Dynamic, Weber i Enar.

Zagęszczarki, to maszyny szeroko stosowane w drogownictwie i budownictwie do zagęszczania podłoża przy użyciu wibrującej metalowej płyty, połączonej z układem wibracyjnym złożonym z wałków mimośrodowych. Cały mechanizm napędzany jest silnikiem elektrycznym lub spalinowym.

Zagęszczarki znajdują bardzo szerokie zastosowanie, m.in. przy kładzeniu kostki brukowej, chodnikowej, naprawie dróg, zagęszczaniu podłoża przed wylaniem posadzek, fundamentów itp.

Podział zagęszczarek gruntu

Ze względu na zastosowaną jednostkę napędową zagęszczarki dzielimy na:

W zależności od rodzaju wykonywanych prac i sposób obsługi, zagęszczarki możemy podzielić na:

Zagęszczarki jednokierunkowe

Prowadzone ręcznie zagęszczarki jednokierunkowe charakteryzują się mniejszą masą (60-130 kg) i używane są wszędzie tam gdzie ilość pracy do wykonania nie jest zbyt duża. Nadają się świetnie do drobnych robót przy remontach dróg, zagęszczania wykopów pod fundamenty, ubijania piasku, żwiru, grysu, utwardzania podsypki pod kostkę brukową itp.

Ich obsługa wymaga przesuwania urządzenia ręcznie przez operatora, stąd też niebagatelną rolę odgrywa w tym przypadku komfort pracy z urządzeniem. Nasza firma oferuję wysokiiej klasy zagęszczarki jednokierunkowe, charakteryzujące się łatwym rozruchem, niezawodnymi silnikami i pracą z niskim poziomem drgań.

Zagęszczarki rewersyjne

Zagęszczarki rewersyjne, zwane również samoprzesuwnymi są maszynami cięższymi, używanymi do bardziej wymagających prac. W przypadku tych urządzeń praca operatora polega na nadaniu zagęszczarce kierunku podczas gdy dalszy ruch odbywa się samoczynnie pod wpływem drgań maszyny.

W naszej ofercie znajdziecie zagęszczarki rewersyjne o masie nawet do 900 kg, wyposażone w niezawodne silniki wysokoprężne takich producentów jak Honda, Yanmar, czy Hatz.

Zagęszczarki w ofercie PRO-MASZ

W ciągłej sprzedaży oferujemy zagęszczarki takich światowych marek, jak Dynamic, Enar i Weber. Wszystkie oferowane przez PRO-MASZ zagęszczarki cechuje wysoka jakość, niezawodność i wytrzymałość. W naszej ofercie znajdziesz blisko 50 modeli urządzeń o różnych parametrach - z pewnością bez trudu dobierzesz urządzenie do swoich indywidualnych wymagań i oczekiwań.

Jako profesjonaliści znamy specyfikę warunków pracy w drogownictwie czy na budowie. Wiemy, że jak zepsuje się maszyna, stoi cały odcinek robót. Z tego względu dbamy o natychmiastową realizację zamówień, a zakupioną maszynę w ciągu 24 godzin dostarczamy we wskazane miejsce, by przestój związany z awarią sprzętu skrócić do minimum.

Zapraszamy do czynnego 24 godziny na dobę sklepu internetowego, lub bezpośredniego kontaktu z naszym biurem.